Közde Börek

Közde böreğin tarihçesi

Közde börek… Közde Pita …

Elleri maharetli ustalarımız tarafından merdanesiz, tamamiyle el açımı ile gerçekleştirilen lezzet yolculuğuna siz de eşlik edin…

Közde pişirme tekniği (patenti tarafımıza ait ) ile yapılan, yerken çatalınızdan sonra ağzınızda çıtırdayan sesi duyabileceğiniz türden…

Bosna’dan İstanbul’a uzanan lezzet yolculuğu…

Boşnak yemekleri denince akla ilk gelen yemek haliyle Boşnak böreğidir. Boşnak kültürüne baktığınızda karşınıza ‘’pita’’ kelimesi çıkacaktır. Boşnak kültüründe böreğe ‘’pita ‘’ denmektedir. Kıymalı börek olana ise “Burek” denmektedir.

Annelerin kızlarına miras gibi nesillerden nesile aktardığı, öğrettiği börek türüdür. Kayınvalidelerin gelinleri hakkında en dikkat ettikleri beklentilerin başında gelir. Eğer ki gelin, tadına varılası bir Pita yapamıyorsa, vay haline. Aile toplantılarında ya da konuk ağırlanan kalabalık sofralarda, gelinin yaptığı Pita' yı tatmak için özellikle dikkat kesilirmiş gelenler. Güzel yaptıysa, kaynana böbürlensin dursun sofrada. Yok eğer yapamadıysa, gelin odadan çıkınca kayınvalideye hemen serzenişlere başlarmış gelen konuklar.
 

“Nerden buldun bu gelini, bir Pita bile yapamıyor!"…

 

Maharetli ustalarımızın ellerinden çıkan lezzetli közde böreklerimiz sayesinde siz müşterilerimizden tam not alarak ilerlemeye devam ediyoruz.

BAYİMİZ OLUN, BU SIRADIŞI LEZZETİ TÜRKİYE'YE BİRLİKTE TANITALIM

Lezzeti ile bağımlılık yapan böreklerimiz sayesinde değişmez bir misafir kitlesine sahibiz. Bu lezzeti tanıttıkça günden güne lezzet meraklılarının sayısı hızla artmaktadır. Ülke çapındaki kurumsal paket servis hattı ve muhteşem bir kültürün şekillendirdiği, patenti alınmış köz yöntemi ile son derece karlı bir yatırım sizleri beklemektedir.

BAYİNİZ OLMAK İSTİYORUM !

E-Bülten

Bizden haberdar olmak ister misiniz? Söz veriyoruz sizi rahatsız etmeyeceğiz.

Paket Servisi

444 2 914